Komunikat przedstartowy – Wielkie Otwarcie GPK

Już w niedzielę ruszamy z VII edycją GPK! Przed Wami spis istotnych informacji dotyczących pierwszego biegu, bardzo prosimy o zapoznanie się.

1. Biuro zawodów

Podajemy godziny otwarcia biura zawodów. Podobnie jak w zeszłym roku przed Wielkim Otwarciem GPK biuro czynne będzie także w sobotę w siedzibie WKS Wawel przy ul. Podchorążych 3. Zachęcamy wszystkich do udania się do biura zawodów już w sobotę, oszczędzi to nam (i Wam) niepotrzebnych nerwów w niedzielę.

sobota (27.10) – WKS Wawel, ul. Podchorążych 3 (50.075653, 19.907200)

18:00 – 21:00

niedziela (28.10) – SP nr 72, ul. Modrzewiowa 23 (50.064461, 19.865125)

8:00 – 10:30

2. Koszulka VII edycji GPK

Wsłuchując się w Wasze sugestie napisane w ankietach po poprzedniej edycji, na ten rok przygotowaliśmy coś naprawdę wyjątkowego. Koszulka zaprojektowana specjalnie na VII edycję Grand Prix Krakowa opracowana została przez firmę BiedermanSport na podstawie dzieł Gabi Buzek. Wystrzałowe połączenie, czyż nie? Koszulkę coolmax active będzie można nabyć w cenie 80 złotych w biurze zawodów na dzień przed biegiem. Koszulki dostępne będą dzień przed biegiem w biurze zawodów.

3. Parkingi

Przypominamy, że koszt parkingu koło startu wynosi 15 złotych, koszt parkingu przy ulicy Modrzewiowej – 4 złote. Uprzejmie prosimy o korzystanie tylko i wyłącznie z miejsc dozwolonych do parkowania.

4. Separacja tras

Podobnie jak w zeszłym roku kolory banerów na trasie VII edycji Grand Prix Krakowa w Biegach Górskich będą zgodne z dominującym kolorom na numerze startowym. Nie sposób się pomylić!

5. Wodopoje i bufet

Punkt picia zlokalizowany będzie na 7,5 km (Ambitna Jedenastka) oraz 7,5 km, 11,4 km, 19 km dla Hardej Dwudziestki Trójki. Zawodników zachęcamy do zostawienia własnych napojów na punkcie 11,4 km (koło mety). Na tym punkcie dla zawodników przygotowane będą również kawałki czekolady. Dodatkowo drobny poczęstunek dostępny będzie dostępny po biegu w szkole podstawowej. Dla zawodników Hardej Dwudziestki od godziny 13:15 wydawany będzie ciepły kapuśniak.

6. Szkoła Podstawowa

Jak zwykle dostępna będzie dla Was szkoła (50.064461, 19.865125), a w niej będzie możliwość skorzystania z depozytu, bufetu, szatni czy prysznica. Na terenie hali otwarte będzie również stoisko HIGH5 oraz punkt konsultacji z fizjoterapeutami z Centrum Zdrowia Biegacza.

7. Segregacja odpadów

Podczas tegorocznego GPK prowadzona będzie segregacja odpadów na plastik, szkło, papier, plastikowe zakrętki i odpady organiczne. Bardzo prosimy zawodników o zapoznanie się z zasadami segregacji, a kierowników ekip o zaznajomienie biegaczy z tym tematem.

Kolory poszczególnych worków do segregacji:

żółty – metale i tworzywa sztuczne

zielony – szkło

niebieski – papier

brązowy – odpady organiczne

8. Zakończenie

W celu usprawnienia dekoracji najlepszych zawodników, organizator podjął decyzję iż dekoracja poszczególnych dystansów będzie odbywać się „na bieżąco” w miarę dostępnych wyników. W ten sposób zwycięzcy Biegu dla dzieci czy Przyjaznej Trójki, nie będą musieli czekać na dekorację Hardej Dwudziestki Trójki. Orientacyjne godziny zakończeń znajdziecie w poście pt. „Harmonogram”.

9. Losowanie nagród – procedura

Jak zwykle na Grand Prix Krakowa nie może zabraknąć losowania nagród! Tym razem nagrody losować będziemy wśród wszystkich osób, które zgłosiły się na bieg online (i dokonały płatności). Lista osób, które zwyciężyły w losowaniu opublikowana będzie w sobotę wieczorem. Nagrody odebrać będzie można po biegu w biurze zawodów. Losować będziemy:

– bon na 500 złotych do Salomona

– voucher na analizę techniki biegu od runningperformance.pl o wartości 150 zł

– pakiet startowy na Półmaraton Marzanny

– ręcznik GPK

– koszulkę GPK

Czekamy na Was!

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.