Komunikat przedstartowy Bieg Mikołajkowy GPK

Komunikat przedstartowy Bieg Mikołajkowy GPK

Piątek to dzień komunikatu przedstartowego. Znajdziecie w nim zestaw istotnych informacji dotyczących zbliżającego się biegu. Zachęcamy do zapoznania się!

1. Centrum zawodów i biuro zawodów

Podobnie jak w ubiegłym miesiącu, centrum zawodów najbliższego biegu zostanie zlokalizowane na parkingu przy ulicy Kukułczej (meta i start zawodów). Szkoła przy Modrzewiowej będzie dla nas nieczynna, zawody zostaną w całości rozegrane w przestrzeni otwartej. W centrum zawodów znajdziecie biuro, depozyt, bufet a także szatnie.

Biuro zawodów tym razem będzie czynne tylko i wyłącznie w niedzielę 5.12 (od 8:00 do końca zawodów). Do zobaczenia!

ul. Kukułcza (50.059802, 19.862729)

W centrum zawodów istnieje możliwość skorzystania z parkingu. Koszt – 15 zł.

2. Zgłoszenia po terminie

Wzorem VIII edycji (2019/2020), w ramach zgłoszeń poterminowych korzystać będziemy z formularza internetowego. Płatność za zawody tylko i wyłącznie gotówką w biurze zawodów.

zgłoszenia po terminie – tutaj

3. Numery startowe

Przypominamy, że numer startowy na karnet obowiązuje przez 5 biegów. Zestaw istotnych informacji związanych z numerami startowymi znajdziecie w odrębnym komunikacie.

Numery startowe – tutaj

4. Harmonogram godzinowy

Harmonogram godzinowy poszczególnych startów dostępny jest na naszej stronie internetowej.

Harmonogram na niedzielę – tutaj

5. Rywalizacja GPS (4.12)

Przedstawiamy informacje techniczne związane z przeprowadzeniem sobotniej rywalizacji GPS. W razie wszelkich pytań i wątpliwości, służymy pomocą.

Informacje techniczne – tutaj

6. Separacje tras

Podobnie jak w poprzednich latach kolory banerów na trasach X edycji Grand Prix Krakowa w Biegach Górskich będą zgodne z dominującym kolorom na numerze startowym. Nie sposób się pomylić!

Uwaga! Banery Hardej Dwudziestki Trójki dotyczą również trasy Ultra GPK.

7. Wodopoje

Punkt picia zlokalizowany będzie na 7,5 km (Ambitna Jedenastka), 7,5 km, 11,6 km, 19 km (Harda Dwudziestka Trójka) oraz 7,5 km, 11,6 km, 19 km, 23,2 km, 30,8 km (Ultra GPK). Zawodników zachęcamy do zostawienia własnych napojów na punkcie 11,6 km/23,2 km (niedaleko mety). Na punktach wodopojowych przygotowane będą również kawałki bananów.

8. Bufet i Foodtruck

Restauracja Wavelove przygotuje dla Was:

– poczęstunek regeneracyjny, który serwowany będzie w ramach pakietu startowego dla wszystkich uczestników. Tradycyjnie znajdzie się w nim: ciepła kawa/herbata, baton zbożowy oraz owoc;

– możliwość zakupu dodatkowych posłków. Foodtruck Wavelove serwować będzie między innymi ciepłe dania – hinduski dal z ryżem, bigos oraz kurczaka curry. Płatność gotówką lub przy pomocy BLIK.

9. Zasady bezpieczeństwa COV-19

W związku z organizacją biegu w trakcie epidemii, przypominamy o respektowaniu obowiązujących zasad bezpieczeństwa COVID-19.

Zasady bezpieczeństwa – tutaj

10. Segregacja odpadów

Podobnie jak w poprzednich latach, podczas tegorocznego GPK prowadzona będzie segregacja odpadów na plastik, szkło, papier i odpady organiczne. Bardzo prosimy zawodników o zapoznanie się z zasadami segregacji, a kierowników ekip o zaznajomienie biegaczy z opisanym komunikatem.

Kolory poszczególnych worków do segregacji:

żółty – metale i tworzywa sztuczne
zielony – szkło
niebieski – papier
brązowy – odpady organiczne

11. Wyniki online i formularz reklamacyjny

Link do wyników online oraz formularza reklamacyjnego – tutaj

12. Obsługa foto

W trakcie zawodów towarzyszyć Wam będzie obsługa foto:

Jakub Kijak:
sobota – 10:00 – 12:00
niedziela – cały bieg

Juan Manuel Uribe
niedziela – 8:30 – 11:00

13. Wyniki losowania

Jak zwykle na Grand Prix Krakowa nie może zabraknąć losowania nagród! Nagrody wylosowaliśmy w formule znanej z poprzednich edycji – spośród osób zgłoszonych i opłaconych na dane wydarzenie (jak i na karnet). Nagrody będą do odbioru na stoisku koszulek GPK.   

wyniki losowania – tutaj

14. Koszulka GPK

Na stoisku koszulek GPK będzie możliwość zakupu/zamówienia jubileuszowej koszulki X edycji GPK. Wersja Race Shirt – 75 zł, Wersja Raglan – 90 zł.

15. Bieg na orientację

Podczas X edycji GPK chcemy wrócić do naszych korzeni, organizujący promocyjny bieg na orientację. Serdecznie zachęcamy wszystkich uczestników do pokonania dodatkowej trasy BnO. Przygotowaliśmy dwie trasy – dla początkujących i zaawansowanych. Udział w zabawie jest bezpłatny.

Możliwość wystartowania w Biegu na Orientację – 10:00 – 14:00 (o 14 organizatorzy rozpoczną zbieranie punktów).

16. Klasyfikacja mundurowych

Przypominamy, że podczas tegorocznego II etapu Grand Prix Krakowa ponownie prowadzić będziemy dodatkową klasyfikację służb mundurowych.

Tak jak w listopadzie zawodnicy będą rywalizować na dystansie 5,7 km.

Tym razem klasyfikacja prowadzona będzie w ramach 3 kategorii:
– Kobiety
– Męźczyźni (do 39 lat)
– Mężczyźni Masters (powyżej 40 lat – rocznik 1981 i starsze)

Serdecznie zapraszamy!

17. #PomagamyzGPK – zbiórka na fundację Rak’n’Roll

Organizując II etap naszych zawodów, chcemy podtrzymać tradycję pomagania! Podczas Biegu Mikołajkowego GPK prowadzona będzie zbiórka funduszy do puszki na Fundację Rak’n’Roll!

Fundacja ta od 2009 roku zajmuje się wsparciem osób walczących z nowotworem, pomagając im na różne sposoby. Serdecznie zachęcamy do wsparcia tej pięknej inicjatywy!

Comments are closed.

Post navigation

Previous Post :