Podstawowe informacje 2016/17

Co, gdzie, kiedy ?

Cykl biegów niemal w centrum Krakowa – w Lasku Wolskim.

Do wyboru są cztery dystanse: 3,7 km, 5,7 km, 11,6 km lub 23,2 km, oraz Nordic Walking na 3,7km. Można startować zarówno w całym cyklu, jak i w poszczególnych biegach.

W biegu wziąć udział może każdy, wystarczy zarejestrować się przez internet lub na miejscu (rejestracja w dniu zawodów droższa o 20 zł ) i wystartować. Limit czasu na pierwsze trzy dystanse to 2h, natomiast na czwarty najdłuższy dystans to 3h 30minut . W tym sezonie (2016-2017) zaplanowanych jest 5 biegów: 6 listopada, 4 grudnia, 15 stycznia, 12 lutego i 5 marca.

Ile to kosztuje? Jak się zarejestrować i zapłacić ?

Aby dołączyć do grupy startujących należy zgłosić się poprzez formularz zgłoszeniowy – (prosimy o sprawdzenie poprawności rocznika) oraz przelać opłatę startową na konto WOJSKOWY KLUB SPORTOWY WAWEL 60 1500 1979 1219 7003 7691 0000 – maksymalnie do środy poprzedzającej bieg z dopiskiem: Imię i Nazwisko, rok urodzenia, dystans, opłata za bieg lub karnet.

Biegi  V edycji Grand Prix Krakowa

Opłaty startowe

 • NORDIC WALKING                      marsz na 3,7 km        – 25 zł
 • PRZYJAZNA TRÓJKA                   bieg na 3,7 km          – 25 zł
 • TRADYCYJNA PIĄTKA                 bieg na 5,7 km          – 30 zł
 • AMBITNA JEDENASTKA              bieg na 11,6 km         – 30 zł
 • HARDA DWUDZIESTKA TRÓJKA bieg na 23,2 km         – 40 zł

Zgłoszenie w dniu zawodów – zgłoszenie droższe o 20 zł.

Chcemy zmobilizować uczestników do wcześniejszych zgłoszeń, co usprawni pracę biura w dniu zawodów. Kontakt: krakowbiega@gmail.com.

W tej edycji przewidujemy start także dla młodszych uczestników na dystansie 3,7 km na trasie  „Przyjazna Trójka”. Start warunkowany oświadczeniem rodzica lub prawnego opiekuna, że ponosi pełną odpowiedzialność za jego/jej  start i opiekę podczas zawodów. Opłata startowa na tym dystansie dla dzieci szkół podstawowych i gimnazjalnych wynosi 10 zł lub 40 karnet (prosimy przynieść legitymacje szkolną przy odbieraniu numerów startowych). Rejestracja przez formularz – tak jak dorośli.

PRZEDŁUŻAMY DO 30 LISTOPADA MOŻLIWOŚĆ ZAKUPU KARNETU 

Zakup karnetu na 5 biegów (06 listopada, 04 grudnia, 15 stycznia, 12 lutego, 05 marca)

Jest jeszcze możliwość dopłaty i wykupienie karnetu na pozostałe biegi. Jeżeli Państwo zapłacili  już za pierwszy bieg, to kwota jaką należy nam przelać to cena karnetu pomniejszona o kwotę wpłaty za pierwszy bieg.

Natomiast nowe  osoby  chcące  jeszcze nabyć karnet mogą liczyć na zniżkę  10 % od ceny karnetu.

Pomniejszoną kwotę należy wpłacić do 30 listopada.

 •  KARNET ZŁOTY125 zł  ( 25 zł za jeden bieg) – obowiązuje na trasach : Tradycyjna Piątka, Ambitna Jedenastka, Harda Dwudziestka Trójka
 • KARNET SREBNY100zł ( 20 zł za jeden bieg)  – obowiązuje na trasach : Przyjazna Trójka, Nordic Walking

Decydując się na karnet dokonujemy wyboru dystansu na cały cykl biegów. Nie dopuszcza się zmiany dystansu podczas startu (zawodnik nie zostanie sklasyfikowany). Jedyną możliwością zmiany dystansu jest zgłoszenie nam tej informacji na adres mailowy: krakowbiega@gmail.com nie mniej niż tydzień przed biegiem. Jednak, zmiana dystansu wiąże się z przedrukowaniem numeru z wbudowanym chipem (inne kolory dystansu), co generuje koszty dodatkowe 10zł. Pragniemy zaznaczyć, że aby być sklasyfikowanym należy ukończyć 4 biegi na danym dystansie.

Kto to organizuje?

WKS Wawel Kraków, a dokładniej – sekcja Biegu na Orientację, która działa społecznie. Wypracowany dochód przeznaczany jest na starty oraz obozy treningowe dla młodzieży, stanowiące niezbędny element w ich dążeniu do jak najlepszych wyników. Wielu z nich to reprezentanci kraju na imprezach rangi mistrzowskiej.

Co gwarantujemy uczestnikom biegu?

Numer startowy, czip elektroniczny, ciepłą herbatę, kawę i drobny poczęstunek  po biegu – w SP NR 72.  W szkole do dyspozycji uczestników szatnie z możliwością skorzystania z prysznica, depozyt, ogrzewana hala sportowa. Jak co roku zapewniamy bardzo wymagającą i malowniczą trasę. Po każdym biegu nagrodzone zostaną pierwsze trójki kobiet i mężczyzn, zwycięzcy wszystkich kategorii wiekowych, a po całym cyklu najlepsi w klasyfikacji generalnej w poszczególnych kategoriach wiekowych. Każdy zawodnik, który ukończy 4 z pośród 5 biegów otrzyma pamiątkowy medal V edycji Grand Prix Krakowa w biegach górskich.

W przypadku zgubienia, lub nie oddania chipa pobieramy opłatę 10zł.

Miejsce rozgrywania biegów i biuro zawodów

Kraków :Las Wolski
wydawanie numerów startowych w  Szkole Podstawowej nr. 72
Kraków aleja Modrzewiowa 23 w dniu zawodów od 8.30-10.00
.
DOJŚCIE NA START 15 MINUT
 .

Godziny startu biegów

 • NORDIC WALKING                 10.20
 • PRZYJAZNA TRÓJKA               10.20
 • BIEG DLA DZIECI                     10.20
 • TRADYCYJNA PIĄTKA                        11.00
 • AMBITNA JEDENASTKA                      11.00
 • HARDA DWUDZIESTKA TRÓJKA         11.00

Komentarze są wyłączone.