Klasyfikacja drużynowa

Podczas VIII edycji GPK nie może zabraknąć… klasyfikacji drużynowej! W pierwszych dwóch latach triumfowały zespoły Night Runners i Skawina Biega. Kto okaże się najlepszy tym razem?

Zasady pozostają niemal bez najmniejszych zmian. Liczyć się będzie suma wszystkich wyników punktowych zawodników danej drużyny w klasyfikacji OPEN na wszystkich dystansach (Przyjazna Trójka, Tradycyjna Piątka, Ambitna Jedenastka, Harda Dwudziestka). Tym razem dodatkowo chcielibyśmy wyróżnić zawodników Nordic Walking i też włączyć ich punktację do „drużynówki”! Mamy nadzieję, że tradycyjnie zabawa i rywalizacja o TOP6 będzie ekscytująca!

PS

Dla wszystkich tych, którzy nie są fanami tej formy liczenia punktów, wkrótce będziemy mieli również dodatkową niespodziankę. Dodatkowa klasyfikacja, która mamy nadzieję wzbudzi wiele emocji!

I Bieg Queen

Podczas VIII edycji Grand Prix Krakowa nie może zabraknąć partnerów wydarzenia. Z przyjemnością przedstawiamy pierwszego z nich! Wśród biegów partnerskich VIII edycji GPK znajdzie się I Bieg Queen. Zawody odbędą się 1 września, a zapisy online trwają do 24.08!

I Bieg Queen to gratka dla tych, którzy lubią szybkie bieganie! To okazja by w przerwie między kolejnymi startami w górach/na ulicy poczuć prawdziwą prędkość!

Więcej szczegółów na wydarzeniu!

wydarzenie

Najlepiej z karnetem GPK!

Dostępne są już zgłoszenia na karnet VIII edycji GPK, możliwość rejestracji na pojedynczy bieg zostanie uruchomiona 16.09. W ciągu pierwszego miesiąca promocji, chcielibyśmy zachęcić Was do zakupu karnetu GPK, ponieważ… najlepiej z karnetem GPK!

– Osoba rejestrująca się na karnet: raz dokonuje płatności, raz pojawia się w biurze zawodów i raz otrzymuje numer na całą edycję. To spora oszczędność czasu!

– Cena jednego biegu na Ambitnej Jedenastce z karnetem GPK wynosi zaledwie 30 złotych! To spora oszczędność pieniędzy!

– Imię i nazwisko osoby zgłoszonej na karnet zostaje wpisane do bazy danych VIII edycji GPK, dzięki temu wszyscy karnetowcy w trakcie 5 biegów biorą udział w losowaniach nagród.

Pierwszy termin zgłoszeń na karnet mija 15.09. Mamy nadzieję do zobaczenia!

zgłoszenia na karnet

*fot. Robert Zabel – foty

Film z przygotowań – wyniki

Czas na przedstawienie zwycięzcy kolejnego konkursu. Czołówka Petzl Actic powędrowała do Pana Adama Stawiarskiego, który w powyższej zabawie był bezapelacyjnie najlepszy. (W ramach konkursu wpłynęła jedna praca). Serdecznie gratulujemy!

Jak sam zawodnik napisał: „w załączeniu film/materiał na konkurs z Peatzlem w ramach Nocnego Biegu Premium z propozycją oznaczenia trasy ; )”.

PS
Postanowiliśmy zostać jednak przy innym sposobie oznakowania 😀

Nocne typowanie cz. II – wyniki

Nocny Bieg Premium GPK to kolejna zabawa w typowanie. Wciąż jeszcze czekamy na wyniki pierwszej zabawy (dokładnie zweryfikowana frekwencja).

Rozstrzygnięte zostało natomiast drugie typowanie, najbliżej odgadnięcia czasu zwycięzcy na Hardej był Pan Jacek Fedorczak (1:46:52). Gratulujemy zwycięzcy zabawy, jak i najlepszemu na najdłuższym dystansie Michałowi Woźniakowi (1:50:52.71).

#petzlnightrunning

TOP czasy po Nocnym Biegu Premium GPK

Nocny Bieg Premium GPK przyniósł wiele emocji, nie przyniósł jednak rekordowych czasów. Pierwsze dziesiątki na Tradycyjnej Piątce, Ambitnej Jedenastce i Hardej Dwudziestce Trójce tym razem pozostały nie zagrożone!

Inaczej sytuacja wygląda, biorąc pod uwagę rywalizację Nordic Walking. Zawodnicy NW podczas I Nocnego Biegu Premium po raz pierwszy startowali na Tradycyjnej Piątce, w związku z tym Piotr Ordzowiały i Katarzyna Suska zostali pierwszymi, historycznymi rekordzistami. Gratulujemy!

TOP czasy

*fot. Robert Zabel – foty

Klasyfikacji wszechczasów cz. XXXVI

Kolejny bieg to kolejna już w naszej historii klasyfikacja wszechczasów. Patrząc na zawodników z pierwszej dwudziestki możemy zauważyć 12. podium Mai Garbacik i 10. Marcina Biedermana. Nie zmieniło to jednak ich lokat w ogólnej klasyfikacji.

Nocny Bieg Premium to również czas nowych odkryć. Aż 12 z 18 zawodników to debiutanci na podium. Być może pierwszy sukces zainspiruje ich do kolejnych i z czasem piąć będą się do góry w poniższej klasyfikacji.

Jednocześnie przypominamy, że pierwsza dwudziestka klasyfikacji wszechczasów jest zwolniona z opłaty za karnet VIII edycji. Mamy nadzieję do zobaczenia!

klasyfikacja wszechczasów

*fot. Gazeta Krakowska

I Nocny Bieg Premium GPK

Uff, cóż to była za noc! Za nami pierwszy, historyczny Nocny Bieg Premium. Było ciepłe lato, choć czasem padało ;), mimo tego z twarzy zawodników nie schodził uśmiech i uczucie satysfakcji!

Na zawodników czekały trzy zróżnicowane, górskie trasy, a wszystko to przy świetle lamp i latarek! Dziękujemy Wam za to, że przybyliście tak licznie już na pierwszy bieg. Mamy nadzieję, że się podobało i do zobaczenia 3 listopada!

Gazeta Krakowska

wyniki

*fot. Gazeta Krakowska

Nocne typowanie cz. II

Bawiliśmy się już w typowanie frekwencji, czas na kolejną zabawę w typowanie! Tym razem obstawiamy czas zwycięzcy Hardej Dwudziestki Trójki.

Aby wziąć udział w konkursie należy zareagować na post i wpisać w komentarzu przewidywany czas. Typujemy do godziny 20:00.

Zwycięzca konkursu zostanie szczęśliwym właścicielem czołówki Petzl Tikkina. Powodzenia!

#petzlnightrunning