Komunikat przedstartowy – Bieg Mikołajkowy

top feature image

Komunikat przedstartowy – Bieg Mikołajkowy

Drodzy biegacze!

Do zawodów zostało niespełna 36 godzin, ponownie będziemy ścigać się na czterech trasach. Znów zapowiada się rekord frekwencji, tym razem czeka na nas bardziej przyjazna pogoda. Wszystkich zawodników uprzejmie prosimy o zapoznanie się z komunikatem przedstartowym.

1. Parkingi

Przypominamy, że koszt parkingu koło startu wynosi 15 złotych, koszt parkingu przy ulicy Modrzewiowej – 4 złote. Uprzejmie prosimy o korzystanie tylko i wyłącznie z miejsc dozwolonych do parkowania. Przejazd ze szkoły na start przez ulicę Modrzewiową jest nieczynny, prosimy kierować się objazdem przez ulicę królowej Jadwigi. Autobus 134 jeździ „normalną”, starą trasą.

2. Biuro zawodów

Tym razem biuro zawodów czynne będzie tylko w niedzielę. Zlokalizowane będzie jak zwykle w Szkole Podstawowej numer 72 przy alei Modrzewiowej 23. Godziny otwarcia biura 8:30-10.

3. Kontrola numerów

Koło namiotu managera SI zlokalizowany będzie punkt kontroli chipów. Zawodników przed biegiem zachęcamy do uprzedniej kontroli swojego numeru startowego. Bardzo prosimy również o weryfikację swojego rocznika na liście zgłoszonych.

4. Korekta trasy

W związku z dużą frekwencją postanowiliśmy minimalnie skorygować trasę. Pomiędzy trzecim, a czwartym kilometrem wyeliminowane zostanie wąskie gardło, przy którym na poprzednim biegu tworzyły się kolejki. W związku z tym trasa Ambitnej Jedenastki i Hardej Dwudziestki Trójki będzie odpowiednio o ok. 50 i 100 metrów krótsza.

5. Rozgrzewka

Zgodnie z zapowiedzią, około pół godziny przed startem rozpocznie się rozgrzewka prowadzona przez naszego partnera – Fit Dżoana ze Studio GTX. Rzeczy po rozgrzewce będzie można zostawić w namiocie organizatora koło mety i w tym samym miejscu będzie można je później odebrać.

6. Start

Przypominamy, że start Przyjaznej Trójki rusza o godzinie 10:20. Nie zapomnijcie o wcześniejszym odebraniu pakietów i dobrym przygotowaniu do biegu! Pozostałe dystanse ruszają standardowo o 11:00! Tym razem ze względu na prace przy remoncie drogi start zlokalizowany będzie bliżej mety (tak jak na trzech pierwszych edycjach). Spowoduje to wydłużenie tras o około 100 metrów.

7. Separacja tras

Kolory banerów na trasie V edycji Grand Prix Krakowa w Biegach Górskich będą zgodne z dominującym kolorom na numerze startowym. Nie sposób jest się pomylić!

8. Picie

Punkt picia zlokalizowany będzie na 7,5 km (Ambitna Jedenastka) oraz 7,5 km, 11,4 km, 19 km dla Hardej Dwudziestki Trójki. Zawodników zachęcamy do zostawienia własnych napojów na punkcie 11,4 km (koło mety). Dodatkowo drobny poczęstunek dostępny będzie po biegu w szkole podstawowej.

9. Zakończenie

W celu usprawnienia dekoracji najlepszych zawodników, organizator podjął decyzję iż dekoracja poszczególnych dystansów będzie odbywać się „na bieżąco” w miarę dostępnych wyników. W ten sposób zwycięzcy Przyjaznej Trójki, nie będą musieli czekać na dekorację hardej Dwudziestki Trójki, choć oczywiście gorąco do pozostania ich zachęcamy : )

10. Losowanie nagród

Losowanie nagród w ramach Biegu Mikołajkowego będzie się odbywać po każdym zakończeniu. Osobno będziemy losować nagrody dla Przyjaznej trójki, Tradycyjnej Piątki, Ambitnej Jedenastki i Hardej Dwudziestki Trójki.

11. Losowanie koszulek

Dodatkowo organizatorzy przewidują losowanie pamiątkowych koszulek. W celu usprawnienia procedury, organizator dokona losowania wcześniej i wywiesi listę nagrodzonych.

Do zobaczenia już wkrótce! Szykuje się niesamowita atmosfera!

Dodaj komentarz

Post navigation