Komunikat przedstartowy – Bieg Mikołajkowy GPK

Czas na piątkowy komunikat przedstartowy! Przed Wami spis istotnych informacji dotyczących Biegu Mikołajkowego GPK. Wszystkich startujących uprzejmie prosimy o zapoznanie się z poniższym komunikatem!

1. Biuro zawodów

Biuro zawodów tym razem otwarte będzie tylko i wyłącznie w niedzielę. Zachęcamy do udania się do biura jak najwcześniej, pozwoli to uniknąć długich kolejek i niepotrzebnych nerwów.

niedziela (1.12) – SP nr 72, ul. Modrzewiowa 23 (50.064461, 19.865125) –  tym razem od 8:00

2. Zgłoszenia po terminie

Aby usprawnić procedurę rejestracji w biurze oraz zminimalizować ilość potencjalnych błędów przy zgłoszeniach => wynikach, wprowadzamy również nową metodę rejestracji po terminie. Zamiast używania wersji papierowej formularza, osoby chcące dopisać się na zawody będą korzystać z internetowego formularza „zgłoszeń po terminie”.

zgłoszenie po terminie

Osoby chcące zgłosić się na bieg na miejscu będą mogły uczynić to przy pomocy telefonu komórkowego, płatność gotówką w biurze.

3. Numery startowe

Uprzejmie prosimy o umiejscowienie numeru w widocznym miejscu, na klatce piersiowej. W innym wypadku może wystąpić problem z właściwym odczytaniem czasu zawodnika.

Szczegółowe informacje na temat numerów startowych dostępne są w odrębnej zakładce.

4. Parkingi

Zalecane parkingi – ulica Modrzewiowa, ulica Kukułcza (koło startu). Uprzejmie prosimy o korzystanie tylko i wyłącznie z miejsc dozwolonych do parkowania. Uczulamy Was szczególnie na tę kwestię, gdyż w przeszłości zdarzało się, że źle zaparkowane samochody były rejestrowane przez Straż Miejską.

5. Godziny startów

Ważną zmianą, związaną z organizacją VIII edycji GPK, jest zmiana godzin startów. Nowe godziny (obowiązujące od Wielkiego Otwarcia VIII edycji) mają na celu zapewnienie lepszych warunków dla biegaczy startujących na dystansie Hardej Dwudziestki Trójki. Wisienką na torcie będzie startująca na samym końcu Ambitna Jedenastka (najliczniej obsadzony dystans).

9:00 – Bieg dla dzieci
9:45 – Harda Dwudziestka Trójka (z małą zmianą trasy pod koniec pierwszej pętli)
9:45 – Tradycyjna Piątka
11:00 – Przyjazna Trójka
11:05 – Nordic Walking
12:00 – Ambitna Jedenastka

6. Separacje tras i korekta trasy Hardej Dwudziestki Trójki

Podobnie jak w zeszłym roku kolory banerów na trasie VII edycji Grand Prix Krakowa w Biegach Górskich będą zgodne z dominującym kolorom na numerze startowym. Nie sposób się pomylić!

W związku z korektą trasy Hardej Dwudziestki Trójki na trasie przygotowana zostanie druga separacja tras. Mapa z miejscem separacji w linku poniżej.

korekta trasy Hardej Dwudziestki Trójki

7. Bieg dla dzieci – informacje

Szczegółowe informacje na temat Biegu dla dzieci znajdziecie w odrębnym poście. Pamiętajcie – liczy się dobra zabawa!

Bieg dla dzieci

8. Wodopoje i bufet

Punkt picia zlokalizowany będzie na 7,5 km (Ambitna Jedenastka) oraz 7,5 km, 11,8 km, 19 km dla Hardej Dwudziestki Trójki. Zawodników zachęcamy do zostawienia własnych napojów na punkcie 11,8 km (niedaleko mety). Na punktach wodopojowych przygotowane będą również kawałki czekolady. Dodatkowo drobny poczęstunek (owoce, ciastka, kawa czy herbata) dostępny będzie po biegu w szkole.

9. Szkoła Podstawowa

Jak zwykle dostępna będzie dla Was szkoła (50.064461, 19.865125), a w niej będzie możliwość skorzystania z depozytu, bufetu, szatni czy prysznica. Na sali gimnastycznej otwarte będzie również stoisko z odżywkami i żelami marki HIGH5.

Również w szkole odbędą się dekoracje zwycięzców II etapu, serdecznie zapraszamy na Modrzewiową!

10. Wyniki online i formularz reklamacyjny

Link do wyników online oraz formularza reklamacyjnego – tutaj.

Zostanie wklejony w odrębnym poście, jak i w komunikacie przedstartowym.

11, Koszulka VIII edycji GPK

Nawiązując do zeszłorocznej edycji Grand Prix Krakowa, specjalnie na ten rok przygotowaliśmy kolejny projekt koszulki GPK. Koszulka to połączenie pracy dwóch zawodniczek naszego klubu – Lilianny Etterle-Biederman (projektantki) i Gabi Buzek (artystki)! Wystrzałowa koncepcja, czyż nie?

Koszulka VIII edycji GPK

12. Centrum Zdrowia Biegacza

Centrum Zdrowia Biegacza przygotuje dla Was specjalną strefę regeneracji. To właśnie tam specjaliści z CZB pokażą Wam techniki masażu, regeneracji i fizjoterapii. Zapraszamy!

13. Segregacja odpadów

Podobnie jak w zeszłym roku podczas tegorocznego GPK prowadzona będzie segregacja odpadów na plastik, szkło, papier i odpady organiczne. Bardzo prosimy zawodników o zapoznanie się z zasadami segregacji, a kierowników ekip o zaznajomienie biegaczy z tym tematem.

Kolory poszczególnych worków do segregacji:

żółty – metale i tworzywa sztuczne
zielony – szkło
niebieski – papier
brązowy – odpady organiczne

14. Dekoracja zwycięzców

W celu usprawnienia dekoracji najlepszych zawodników, organizator podjął decyzję iż dekoracja poszczególnych dystansów będzie odbywać się „na bieżąco” w miarę dostępnych wyników. W ten sposób zwycięzcy Tradycyjnej Piątki nie będą musieli czekać na dekorację Ambitnej Jedenastki. Orientacyjne godziny dekoracji znajdziecie wkrótce w poście pt. „Harmonogram na jutro!”.

15. Losowanie nagród

Jak zwykle na Grand Prix Krakowa nie może zabraknąć losowania nagród! Nagrody wylosowaliśmy w formule znanej z VII edycji – spośród osób zgłoszonych i opłaconych na dane wydarzenie (jak i na karnet). Nagrody będą do odbioru na stoisku koszulek GPK.

wyniki losowania

16. Bieg Mikołajkowy

Zgodnie z tradycją w pierwszą niedzielę grudnia nie może zabraknąć świętego Mikołaja! Wysłannik z Laponii będzie rozdawał Wam słodkie niespodzianki. Bieg Mikołajkowy to również dobra okazja to wspaniałej zabawy. Zachęcamy do ubierania się na czerwono i robienia wspólnych zdjęć ze świętym Mikołajem!

Jeżeli ktoś po przeczytaniu całego komunikatu, nadal ma pytania -> służymy pomocą 😉 Mamy nadzieję do zobaczenia!

*fot. Robert Zabel – foty

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.