Komunikat przedstartowy

Do jubileuszowej edycji, Grand Prix Krakowa w Biegach Górskich zostało już niewiele ponad 2 dni. W związku z tym czas na przedstawienie istotnych informacji przed startowych. Wszystkich zawodników (których w tym roku będzie rekordowa liczba) uprzejmie prosimy o zapoznanie się z informacjami przedstawionymi poniżej.

1. Zmiana lokalizacji mety!

Z uwagi na spore zmiany komunikacyjne na terenie miasta (remont drogi dojazdowej do ZOO i poprowadzenie objazdu przez ulicę Modrzewiową) skorygowany został ostatni fragment trasy. Meta zlokalizowana została koło parkingu, nieopodal startu, podobnie jak na dwóch pierwszych edycjach. Nie wpływa to na lokalizację biura i centrum zawodów. Dojście z mety do centrum zawodów – 450 metrów. Tegoroczne Grand Prix Krakowa będzie rekordowe jeśli chodzi o ilość uczestników, powyższa zmiana została wprowadzona w trosce o Wasze bezpieczeństwo.

2. Parkingi

Przypominamy, że koszt parkingu koło startu wynosi 15 złotych, koszt parkingu przy ulicy Modrzewiowej – 4 złote. Uprzejmie prosimy o korzystanie tylko i wyłącznie z miejsc dozwolonych do parkowania.

parkingi-i-lokalizacje-768x662

3. Biuro zawodów

Biuro zawodów jak zwykle zlokalizowane będzie w szkole podstawowej przy ulicy Modrzewiowej 23. W celu uniknięcia niepotrzebnych nerwów przed startem zmieniliśmy godziny pracy biura. (  8:30 – 10:00). Dodatkowo zawodników zachęcamy do odebrania pakietów startowych dzień wcześniej. W sobotę biuro zawodów zlokalizowane będzie w siedzibie WKS-u Wawel przy ulicy Podchorążych 3, w godzinach 17:00-19:00. Na stronie załączamy wzór oświadczenia i upoważnienia, w razie potrzeby odebrania pakietu startowego przez inną osobę.

biuro-zawodow-gpk

oswiadczenie

  1. Rozgrzewka

Zgodnie z zapowiedzią, około pół godziny przed startem rozpocznie się rozgrzewka prowadzona przez naszego partnera – Fit Dżoana ze Studio GTX. Rzeczy po rozgrzewce będzie można zostawić w namiocie organizatora koło mety i w tym samym miejscu będzie można je później odebrać.

gtx_logo-official-black-kopiowanie

  1. Start

Przypominamy, że start Przyjaznej Trójki rusza o godzinie 10:20. Nie zapomnijcie o wcześniejszym odebraniu pakietów i dobrym przygotowaniu do biegu! Pozostałe dystanse ruszają standardowo o 11:00! Dojście na start (zlokalizowany tam gdzie zawsze) ze szkoły podstawowej wynosi 700 metrów i będzie oznakowane.

  1. Separacja tras

Kolory banerów na trasie V edycji Grand Prix Krakowa w Biegach Górskich będą zgodne z dominującym kolorom na numerze startowym. Nie sposób jest się pomylić!

banery-5-gpk-miniaturki-2

kolory-oznaczen

  1. Picie

Punkt picia zlokalizowany będzie na 7,5 km (Ambitna Jedenastka) oraz 7,5 km, 11,4 km, 19 km dla Hardej Dwudziestki Trójki. Zawodników zachęcamy do zostawienia własnych napojów na punkcie 11,4 km (koło mety). Dodatkowo drobny poczęstunek dostępny będzie po biegu w szkole podstawowej.

  1. Zakończenie

W celu usprawnienia dekoracji najlepszych zawodników, organizator podjął decyzję iż dekoracja poszczególnych dystansów będzie odbywać się „na bieżąco” w miarę dostępnych wyników. W ten sposób zwycięzcy Przyjaznej Trójki, nie będą musieli czekać na dekorację hardej Dwudziestki Trójki, choć oczywiście gorąco do pozostania ich zachęcamy : )

Do zobaczenia już wkrótce!

Scroll to Top