Mikołajkowy komunikat przedstartowy

Prezentujemy komunikat startowy na Bieg Mikołajkowy GPK. Znajdziecie w nim zestaw istotnych informacji dotyczących zbliżającego się biegu. Wszystkich uczestników zachęcamy do zapoznania się!

1. Centrum zawodów i parkingi

Tak jak na Wielkim Otwarciu GPK, baza Biegu Mikołajkowego GPK zostanie zlokalizowana w Szkole Podstawowej przy alei Modrzewiowej. W szkole znajdziecie biuro zawodów, bufet, szatnie, depozyt, a także możliwość skorzystania z prysznica. Szkoła Podstawowa to również miejsce przeprowadzenia etapowych dekoracji.

50.064087, 19.865940

Przypominamy by korzystać tylko i wyłącznie z dozwolonych miejsc parkingowych. W okolicy znajdują się dwa, sporych rozmiarów parkingi -> przy alei Modrzewiowej oraz ul Kukułczej (miejsce startu i mety biegu).

2. Biuro zawodów

Do biura zawodów zapraszamy tym razem tylko i wyłącznie w niedzielę do centrum zawodów w Szkole przy alei Modrzewiowej. Biuro zawodów przy ul. Podchorążych będzie nieczynne.

Godziny otwarcia biura zawodów:

niedziela (4.12) – Centrum zawodów, Szkoła Podstawowa nr 72, aleja Modrzewiowa 23 (50.064087, 19.865940) 8:00 – do końca zawodów

3. Zgłoszenia po terminie

Wzorem poprzedniej edycji, w ramach zgłoszeń poterminowych korzystać będziemy z formularza internetowego. Płatność za zawody tylko i wyłącznie gotówką w biurze zawodów.

zgłoszenia po terminie – tutaj

4. Numery startowe

Przypominamy, że numer startowy na karnet obowiązuje przez 5 biegów. Szczegółowy komunikat dotyczący numerów startowych znajdziecie w linku poniżej.

Numery startowe – tutaj

5. Godziny startów

Prezentujemy godziny startów zbliżającego się cyklu wydarzeń.

Sobotnia rywalizacja GPS:
– dowolna godzina

Niedzielne wydarzenie biegowe:
– Harda Dwudziestka Trójka – 9:00
– Ultra GPK (35 km) – 9:00
– Bieg dla dzieci (450 m) – 9:10
– Bieg dla dzieci (900 m) – 9:20
– Przyjazna Trójka – 9:40
– Nordic Walking – 9:45
– Tradycyjna Piątka – 11:00
– Ambitna Jedenastka – 12:00

6. Rywalizacja GPS (3.12)

Trwa sobotnia rywalizacja GPS. Szczegóły techniczne znajdują się w poniższym komunikacie.

Informacje techniczne – tutaj

7. Separacje tras

Podobnie jak w poprzednich latach kolory banerów na trasach XI edycji Grand Prix Krakowa w Biegach Górskich będą zgodne z dominującym kolorom na numerze startowym. Nie sposób się pomylić!

8. Wodopoje

Punkt picia zlokalizowany będzie na 7,5 km (Ambitna Jedenastka), 7,5 km, 11,6 km, 19 km (Harda Dwudziestka Trójka) oraz 7,5 km, 11,6 km, 19 km, 23,2 km, 30,8 km (Ultra GPK). Zawodników zachęcamy do zostawienia własnych napojów na punkcie 11,6 km/23,2 km (niedaleko mety). Na punktach wodopojowych przygotowane będą również kawałki bananów oraz czekolady.

9. Bufet i Foodtruck

Podobnie jak w ubiegłym miesiącu, na poczęstunek przygotowany przez organizatora zapraszamy do centrum zawodów w Szkole Podstawowej przy Alei Modrzewiowej 23. Znajdziecie tam owoce (jabłko, banan), ciastka, czekoladę*, a także ciepłą kawę i herbatę.

W związku z powyższym chcielibyśmy zachęcić Was do przyniesienia swojego naczynia na napoje (bidon, kubek, termos itp.). Liczymy, że dzięki takiej akcji-mobilizacji zredukujemy liczbę wyprodukowanych odpadów. Powodzenia!

Na parkingu przy ulicy Kukułczej (meta i start zawodów) dostępny będzie również Foodtruck Przedsiębiorstwa Społecznego Food & Life. W Foodtrucku będzie możliwość zamówienia zapiekanek, frytek, kawy z ekspresu, herbaty czy grzańca bezalkoholowego. Polecamy!

*Czekolada oraz banany czekać będą na Was również na punktach wodopojowych oraz mecie zawodów.

10. Wyniki online i formularz reklamacyjny

Link do wyników online oraz formularza reklamacyjnego – tutaj

11. Dekoracje zwycięzców

W celu usprawnienia dekoracji najlepszych zawodników, organizator podjął decyzję, iż dekoracja poszczególnych dystansów będzie odbywać się „na bieżąco” w miarę dostępnych wyników. Orientacyjne godziny poszczególnych dekoracji opublikujemy w odrębnym harmonogramie.

Dekoracje będą odbywać się w centrum zawodów – w Szkole Podstawowej przy Alei Modrzewiowej.

Harmonogram na niedzielę – tutaj

12. Obsługa foto

Z przyjemnością informujemy, że podczas najbliższego biegu będzie z Wami nasz etatowy GPKowy fotograf – Jakub Kijak. Kuba będzie czekał na Wasze uśmiechy i emocje w następujących godzinach:

– 3.12 rywalizacja GPS – 10:00 – 12:00 (link do zdjęć – tutaj)
– 4.12 Bieg Mikołajkowy GPK – całe zawody

Wypatrujcie obiektywu!

13. Wyniki losowania

Jak zwykle na Grand Prix Krakowa nie może zabraknąć losowania nagród! Nagrody wylosowaliśmy w formule znanej z poprzednich edycji – spośród osób zgłoszonych i opłaconych na dane wydarzenie (jak i na karnet). Nagrody będą do odbioru na stoisku koszulek GPK.   

Wyniki losowania – tutaj

14. Koszulka GPK

Podczas Biegu Mikołajkowego GPK jak zwykle zapraszamy na stoisko, na którym znajdziecie nasze GPKowe gadżety! Koszulka XI edycji GPK to miks sportu i sztuki, to połączenie pracy malarki i projektantki. Serdecznie polecamy!

Ilość rozmiarów ograniczona. W przypadku braku rozmiaru istnieje możliwość domówienia koszulki, na Wasze zamówienia czekamy (na stoisku GPK) aż do Biegu Noworocznego (8.01.2022).

koszulka RAGLAN – 90 zł
opaska – 25 zł
bandana – 25 zł

15. Pobij rekord, zgarnij bonus!

Przypominamy o zabawie, która towarzyszyć nam będzie podczas całej XI edycji. Dla rekordzistów tras na koniec cyklu, przewidziane są nagrody finansowe. Szczegóły poniżej.

Pobij rekord, zgarnij bonus – tutaj

Wszystkim startującym życzymy powodzenia! I oczywiście niezmiennie dobrej zabawy!

*fot. Manuel Uribe Photography