Wzorem poprzednich edycji przypominamy zasady dotyczące sobotniej rywalizacji GPS. Rywalizacja GPS odbywać się będzie na wyznakowanych trasach GPK – przez całą sobotę poprzedzającą bieg główny. Szczegółowy komunikat w tygodniu poprzedzający dany bieg dostępny będzie na naszej stronie internetowej oraz kanałach społecznościowych.

Sobotnia rywalizacja nie wlicza się do klasyfikacji poszczególnych etapów (na podium staną zawodnicy, którzy realnie przybiegną w TOP3 niedzielnych zawodów, które odbędą się przy pomocy elektronicznego pomiaru czasu).

Aby docenić wysiłek startujących na trasach GPK w soboty oraz zwiększyć możliwość rywalizacji w całym cyklu GPK, rywalizację GPS będziemy wliczać do:
– klasyfikacji zespołowych,
– klasyfikacji Iron GPK,
– a także do klasyfikacji generalnej.

W przypadku udziału danego zawodnika na tym samym dystansie zarówno w rywalizacji GPS, jak i w niedzielnym klasycznym wydarzeniu, uznajemy wynik osiągnięty przy pomocy pomiaru czasu.

Pojedyncze niedzielne zawody pozostaną zatem autonomicznymi wydarzeniami, jednak rywalizacja w ramach całego cyklu odbywać będzie się na podstawie wyników z sobotnio-niedzielnego biegania.

W rywalizacji GPS mogą uczestniczyć tylko zawodnicy startujący na biegowych dystansach. Brak przewidzianej tej formy rywalizacji dla uczestników startujących w Nordic Walking.