Rywalizacja GPS – informacje techniczne (8.01)

Jak co miesiąc, w sobotę przed GPKowym wydarzeniem, uczestnicy X edycji GPK będą mogli wziąć udział w rywalizacji GPS. Poniżej znajdziecie standardowy zestaw informacji technicznych.

 1. W rywalizacji GPS mogą wziąć udział wszystkie osoby zgłoszone na karnet lub pojedynczy bieg.
 2. Wszystkie pięć tras GPK będzie dodatkowo wyznakowanych od soboty rano.
 3. Na pokonanie trasy macie całą dobę (8.01).
 4. Biegniemy na tym dystansie, na którym jesteśmy zgłoszeni przez formularz.
 5. Pomiar czasu następuje indywidualnie poprzez zegarek z GPS lub aplikację w telefonie.
 6. Przycisk start wciskamy w miejscu zakrętu ścieżki do mety. (UWAGA Ze względu na konieczność pokonania pierwszego zakrętu na trasie w prawo, startujemy 100 metrów wcześniej niż podczas IX edycji). Przycisk stop włączamy przy drugim szlabanie – tam gdzie meta zawodów. W ten sposób będziemy wiedzieć, że wszyscy zawodnicy (startujący w sobotę i niedzielę), pokonali trasę o tej samej długości. Szczegóły na załączonym schemacie.
 7. Po pokonaniu trasy, zdjęcie zegarka z czasem biegu oraz screen zdjęcia z aplikacji załączamy w formularzu (wkrótce opublikujemy go na naszej stronie internetowej). Screen zawiera: datę biegu, czas, dystans, graficzny ślad trasy, widoczny profil.
 8. Na Wasze ślady czekamy do końca dnia. Wyniki przesłane w kolejne dni nie będą uwzględniane.
 9. Po wprowadzeniu i zweryfikowaniu śladów opublikowane zostaną wyniki nieoficjalne.
 10. W przypadku udziału danego zawodnika na tym samym dystansie zarówno w rywalizacji GPS, jak i w niedzielnym klasycznym wydarzeniu, uznajemy wynik osiągnięty przy pomocy pomiaru czasu (niedziela).
 11. Wyniki klasyfikacji generalnej, klasyfikacji drużynowej, klasyfikacji sztafet oraz IRON GPK zostaną sporządzone w oparciu o połączone rezultaty sobotniej rywalizacji GPS i niedzielnego biegu. (tak jak w przypadku poprzednich etapów)
 12. Obsługa foto będzie czekać na Was na trasie pomiędzy 10:00 a 12:00.

Powodzenia!